Bulgaristanbul Forum Ana Sayfa


Forum Ana Sayfa Kimler Online E-Mail Arkadaş listemi göster Profilim
Geri git   Bulgaristan Göçmenleri Forumu > Genel Kültür ve Önemli Bilgiler > Genel Bilgiler
Ana Sayfa Site İstatistikleri Dosya & Resim Yükleme Oyunlar Bugünki Mesajlar Bulgaristanbul mp3

Genel Bilgiler Bilmemiz gereken önemli bilgilerin yer aldığı bölüm

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 30-07-2008, 11:52 AM   #1
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart Asıl Türkler kimler? Bizler kimiz,neyiz?

Kiminin aklına Türk denildimi Türkiye gelir,kiminin aklına Göktürk,kimine görede ortaasya Türk toplulukları.Hatta Moğolları Türk kimliğine sokmaya çalışanlar.Türk kimliğinin içine çerkezleri,gürcüleri,kürtleri sokupta bulgaristan yörüklerini domuz yediği için Türk kabul etmeyende vardır.

Türkiyede kabul gören 3 düşünce vardır.
1 vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkez Türktür.
2 ortaasya göçleriyle gelen Türkmen yörük denilen sınıfa Türk denilmesi
3 ve en çok kabul gören düşünce Türk-islam sentezidir.bunlar müslüman olsun herkezi Türk kabul eder.hristiyan gagauzları Türk kabul etmezler,ama müslüman bir arabı çerkezi,kürdü rahatlıkla Türk kabul ederler.işte Bulgaristan yörüklerine mesafeli duran kesim bunlarıdır.kendileri Türkçülük değil,ümmetçilik yapmaktadırlar.

Türk kimdir?

neyseeee gelelim asıl Türk kimdir.600 lü yıllarda ortaasyada kurulan bir federasyon halkına Türk denmiştir.taaa kendisi Göktürk federasyonu.tarihteki ilk Türk isminin çıktığı devlettir.bu devlette benzer dili konuşan,benzer fiziksel özelliklere sahip turanid topluluklarının olduğu gibi avrupai özellikler gösteren aryan topluluklar soğd tohar ve kuşanlarda vardır.yani tıpkı bir roma imparatorluğu
,A.B.D,Osmanlı gibidir.Türk'ün anlamıda töreye yasaya bağlı demektir.yani gök töresine sahip olan kişiye Türk denmiştir.göktanrıya inanırlar,içki içmeyi severler,eğlenmeye büyük önem verirler,çin'e akın yaparak ve aryan vatandaşlarının ticaret kabiliyetiyle sınırlıdır ekonomik gücü.
anadolu ve avrupa Türklerinin atası sayılan Oğuzlar bu federasyona defalarca başkaldırmışlardır,savaşmışlardır.tıpkı bulgarlar ve yunanlılar osmanlıya defalarca nasıl başkaldırdırsa.
ne alakası var demeyin şimdi tıpatıp aynıdır.sonuçta yunanlılar ve bulgarlarda bir osmanlıdır ve osmanlı hükmünü istememişlerdir.

Göktürk federasyonunda çekik gözlü çıkık elmacık kemikli,az tüylü,açık alın yapılı turanid topluluklarının yanında renkli gözlü,açık tenli yuvarlak gözlü aryanlarda vardır.

tek bir hanedanlıktan çıkan han lar dışında diğer devlet görevlileri her çeşit budun (halk) hatta çinlilerden çıkmıştırda.örneğin Türk diye lanse edilen Tonyukuk aslında bir çinlidir

Çin kaynaklarında geçen Türkler işte bunlardır.bizimle tek bağları bizim yarı atamız oğuzlarda bu federasyon içinde olmuşlardır ve defalarca başkaldırmış Töreye bağlı askerler ile defalarca kez savaşmışlardır.

Aslında Türkmenistan halkı,anadoludaki ve balkanlardaki yörükleri,azeriler,kıbrıs Yörükleri ve irandaki Türkmenlerin Göktürklerle alakası çok çok azdır sadece yarı ataları oğuzlar bu federasyonda zorla yönetilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 11:53 AM   #2
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart

şimdi ben bi kahve alayım geleyim devam edicem kendim direk yazdıım için biraz zaman alıyor.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 12:13 PM   #3
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart

şimdi bütünden parçaya gitcez.şimdide oğuzları ele alalım.oğuzlar kimdir?oğuzlar turanid bir topluluktur anavatanları ortaasyanın batısı sayılır.mongloid tiptedirler.yani çekik göz,az tüy yapısı,buğday tenli,savaşçıdırlar bu topluluğun ahlak ve namus anlayışı farklılık gösterir.
arap gezgin ibn-i bin fadhlan (yalnış hatırlamıyorsam) oğuzlar arasındayken oğuz beyinin çadırına konuk olmuş.evin hatunu yemek getirirken avret yeri gözükmüş.arap gezgin başını çevirmiş.
aynı anda oğuz beyi lafı çarpmış yüzüne niye başını çeviriyorsun demiş."bizimkilerin görünüp ulaşılamaması,sizinkilerin görünmeyipte yapışmasından" iyidir.yani namusun ikibacak arasının görünmesinde yada orda olmadığını sadakatin,doğru sözlülüğün namus ve erdem olduğunu anlatmaya çalışmış.
bunun tam tersine farslarda ve araplarda namus iki bacak arasındadır,eşcinsellik oğlancılık gırladır farslarda.Türkiyedeki namus kavramıda fars ve arap etkisi altında olduğundan benzer özellikler gösterir.kadının başı kapanır ama kıçı açıktadır.başı kapalıdır ama bi ton makyaj yapar gözleriyle yienleride mevcuttur piyasada.neyse konumuzdan sapmayalım.

oğuzlar güneye açlık kuraklık yüzünden göç etmeye başlamışlardır.amaçlarıda daha verimli ılıman iklime kavuşmaktır.

işte bizim soyumuzun serüvenide tam bu noktada başlar.

güneye inmeye başlayan oğuzlar ile yerel aryan halk.(aryan demek beyaz ırk demektir almanların bahsettiği ari ırk budur.aryanlık) özellikleri beyaz ten,sarı saçlar,renkli gözler.kızları gayetçede güzeldir.ticaretten çok iyi anlarlar.savaş konusundada epey yeteneklidirler.

güneye inen oğuzlar bunlarla karışmaya başlar.kuşanlar+toharlar+soğdlar+mongloid oğuzlar==== Türkmenler
  Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 12:21 PM   #4
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart

yauuuu küfta varmış üğlen yimeende ben bi yiiem geliyim sonra
  Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 01:18 PM   #5
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart

evet şimdi Türkmenleri tasvir edelim birazda.

buğday,hafif esmer,beyaz tenli renkli gözlü olabilirler.kafatasları brakisefaldir.renkli yada renksiz gözlü olabilirler.düz,hafif yada ağır dalgalı saç yapısına sahip olabilirler.bıyıklarla sakallar birleşmez.seyrek sakallılık yaygındır.çekik yada badem gözlü olurlar.yuvarlak gözlü olanlarınada nadirende olsa rastlanabilir.kol ve omuzları çok sağlamdır.semitiklerde(araplar) görüldüğü gibi kaşlar birleşmez.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 01:21 PM   #6
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart

Türkmen dediğimiz millet bizim soyumuzdur.anadoludaki yörükler,balkanlardakiler,kıbrıstakiler irandaki yörükler hepsi Türkmendir.ve atayurtları Türkmenistandır.

arap ve yunan dökümanlarına bakıldığında Türk kelimesi bizle pek alakası olmayan Göktürkler için değil Türkmenler için kullanılmıştır.onların Türk dedikleri bizleriz.çinliler ise bizi Türk olarak nitelendirmez,onlar Türk olarak Göktürkleri görürler.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 01:27 PM   #7
Profil
Quesa_Bg
sonayyy_&Quesa_Bg
Avatar Yok

 
Üyelik tarihi: Mar 2008

Space Invaders Champion! Hexxagon Champion! Breakout Champion! Moon Lander Champion!
Nerden: iStanbuL/G.O.P. - S.ÇiftLiği.

Yaş: 26

Mesajlar: 1,765

Ruh Hali:
Rep Puanı: 75
Rep Derecesi :
Quesa_Bg will become famous soon enough

Cinsiyet:
Uye No:6
Standart

Bende bu değerLi biLgiLere birŞeyLer katayım.
TürkLer Dünya üzerinde en eSki topLuLuk oLarak biLinen SümerLere kadar Dayanmaktadır SoyLarı.OzamanLarda var oLduğumuz DiLbiLimCiLer Tarafından kanıtLanmıŞ,amerika ve ingiLterede beLgelerLe müzeLerde SakLanmaktadır.Şimdiye kadar TürkLerin Kurduğu Tüm devLetLerde KuLLanıLan aLfabe ve keLime yazıLıŞ benzerLikLeri göktürk kitabeLerinde'de Yer aLmaktadır.Ancak ozamanlarda Sümerlere bagımlı bir topLuLukmuyduk? yada ayrı bir devlet Sahibimiydik Bu Gizemini haLa Korumaktadır.DiL ÇeşitLi haLk topLuLukLarından etkiLenebiLir.Dünya üzerinde SümerLerLe beraber en eski TopLuLuk türklerdir.BununLa BirLikte en geniŞ,eski ve zengin küLtüre Sahip haLkız.Örneğin Sümerlerde; (aptala) aphal denirmiş.göktürk KitabeLerinde kuLLanıLan keLimeLerin YarıSı SümerLerden geLmektedir.osmanlıcada'da göktürkü yarıSIndan fazLaSı kuLLanıLmıŞtır.Ancak Şuanda var oLan hiÇ bir topLuLugun varLığı Bukadar eSkiye Dayanmamaktadır.Tarihi araştırmaLaR Türkçenin Çok eSkiLere Dayandıgını KanıtLamıŞtır...
__________________
[Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilir... Kayıt Olmak İçin TIKLAYINIZ ! ]
Quesa_Bg isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 01:33 PM   #8
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart

Türkmenlerin Anadoluya göçü

Cengiz han denilen barbar zamanının en kuvvetli devletini kurmuştur.moğol imparatorluğu topraklarını genişletmek amacıyla ülkeleri birbir istila etmektedir.kuşkusuz Türkmenlerde nasibini alacaktır.

moğollar binlerce kadına tecavüz etmiş,binlerce erkek ve çocuu öldürmüşlerdir.

felaketten kaçmak için tıpkı kavimler göçündeki gibi kaymalar olmuştur.Türkmen militar kuvvetleri anadoluyu malazgirt savaşıyla zorlayıp girmişlerdir.anadolu hızla fetholunarak Türkmen yurdundaki aileler toplu olarak göç etmişlerdir.

anadoluya tam 200.000 Türkmen askeri girmiştir.o zamanki Türkmen askerleri uzun saçlı,iki yandan ince pelik örmüşlerdir.kulaklarında küpeler vardır.

Anadoluya gelen yörüklerin hepsinde küpe vardır.bu kaybolan bir değerimizdir.daha sonraları fars kültürü altında bunlar unutulmuş ayıplanmıştır.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 01:34 PM   #9
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart

Türkmen ailelerin ilk uğrak yeri bitlis Ahlattır.buradan sırasıyla uç bölgelere yerleştirilmek üzere dağıtılmışlardır.karamana,balıkesire,sivasa.toprak lar genişledikçe Türkmen yurdundan gelen göçmenler sınır kesimlerine yerleştirilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2008, 01:41 PM   #10
Profil
coskun
Avatar Yok

 Mesajlar: n/a


Standart

Osmanlıyı kuranlar bir Türkmen aşiretidir.ertuğrul gazinin dolayısıyla osmanoğullarının soyunun kayı boyuna dayandığı yalandır.o zaman saltanat hakkını ancak belirli boylar alabilirdi.bunlardan 3 ü kayı ,salur ve avşardır.bu yüzden saltanatı meşrulaştırmak için böyle bir uydurma çıkmıştır.kesin olan şudur ki osmanlıların kurucusu Türkmenlerdir.

buraya kadar herşey normal,asıl iş bundan sonra başlıyor.Osmanlılar saltanatı diğer Türkmen boylarına kaptırmamak ve saray içine başka Türkmen aşiretlerini sokmamak için gelinlerini hep yabancılardan almıştır.ermeniler,bulgarlar,sırplar,ruslar,çingen e dahi vardır ama Türkmen yoktur.tek Türkmen Fatih Sultan Mehmet in annesidir.Araştırmalar annesinin rum kökenli değil Türkmen olduğudur.ama tam kanıtlanamamıştır.

Türkmenler osmanlı devrinde saltanata tehdit görüldükleri için aşağılanmış,öldürülmüş sürülmüştür.

bizlerin balkanlara sürülmesi oraları Türkleştirmek yada şenlendirmek amacıyla değildir.bu palavralara anca MEB kitaplarında rastlanır.
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz aktif değil dir.

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz


Üye olmadan yeni konu açıp soru sorabilirsiniz
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:52 PM .


Powered by vBulletin Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.| Bulgaristan |

Bulgaristanbul Site Haritası
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 103, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 62, 85, 59, 66, 60, 61, 68, 63, 64, 65, 83, 73, 67, 69, 70, 71, 72, 87, 77, 74, 75, 76, 78, 79, 80, 82, 91, 89, 86, 88, 90, 92, 94, 98, 95, 97, 96, 99, 105, 106, 100, 101, 104, 107, 108, 109, 112, 110, 113, 111, 114, 115,